Swedbank tõstab Silvano aktsia hinnasihi 3,69 euroni

Raivo Sormunen 16. veebruar 2011, 14:27

Swedbank Marketsi analüütik Risto Hunt ütles, et pank tõstab Silvano FG aktsia hinnasihi 3,69 euroni. Eelmine 3,44 eurone hinnasiht oli aktsiale määratud eelmise aasta novembri keskpaigas.

Swedbanki sõnul ootasid nad Silvanole neljandaks kvartaliks veidi suuremat käivet, kuid saadud tulemusega võib siiski rahule jääda. „Tõenäoliselt oli oodatust nõrgema käibe põhjuseks meie liiga suured ootused pühade-aegsest osturallist. Kuid tugevalt kasvanud frantsiisipoodide arvu tõttu usume käibe jõudsasse kasvu ka sel aastal,“ märkis Hunt.

Swedbank ootas Silvanolt brutokasumi marginaali langust, kuna frantsiisimüügi osakaal kogu müügist on kasvanud.  „Kuna aga frantsiisipoode ei opereerita ise, siis vastukaaluks langesid tegevuskulud. Seetõttu leiame, et muretsemiseks väga põhjust ei ole,“ märkis pank.

Kuna Silvanol pole pikka dividendide maksmise ajalugu on analüütiku sõnul üsna raske tulevasi dividende prognoosida. Küll aga on nad arvestanud oma prognoosides, et Silvano maksab välja 42% kasumist ehk rahaliselt 0,13 eurot aktsia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2011, 14:27
Otsi:

Ava täpsem otsing