Katre Pilvinski • 22. veebruar 2011 kell 12:46

Rõivas: maksude maksmata jätmine ei saa olla konkurentsieelis

Ei ole ju lubatav, et maksude maksmata jätmine on konkurentsieelis, kuna kõik kütuseturu ausad osalised kaotavad sellest, märkis rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas.

"Oluline on see, et me sulgesime täna vastuvõetud eelnõuga ühe eelmisel aastal väga levinud petuskeemi – vähemalt muutsime ta kurjategijate jaoks oluliselt vähem atraktiivseks ja see peaks kajastuma oluliselt paremas maksulaekumises kui ka selles, et kütuseturul taastub aus konkurents," kommenteeris Rõivas täna riigikogus kinnitatud kütusemüüjate tagatisnõuet.

Ta lisas, et ei ole ju lubatav, et kellegi jaoks oleks konkurentsieeliseks maksude maksmata jätmine - on selge et, kõik ausalt toimetavad turuosalised sellest kaotavad. "On ka selge, et maksupettustest kaotavad tavalised inimesed, kuna selle arvelt on võimalik riigieelarvest vähem vahedaid suunata ükskõik millise valdkonna arenguks."

Rõivase sõnul toimus eelnõu algatamine väga kiiresti. "See järgnes koheselt detsembris toimunud rahanduskomisjoni ja maksuameti regulaarsele kohtumisele."

"Kaks kuud on igati mõistlik menetlusaeg, sest teema on väga tõsine. Kasutasime sisuliselt iga päeva ära, arutasime erinevate huvigruppidega kuidas seda eelnõud paremaks muuta. Usun, et kõik on seda meelt, et teisel lugemisel muutus eelnõu algtekstiga võrreldes oluliselt paremaks," rääkis ta ja lisas, et sh väiketanklad, kellel on aus maksuajalugu saavad sellest 100 000eurosest nõudest leevenduse.

"Samas, kus pettuse risk on kõige suurem panime karmima tagatise – nii nagu seda soovisid suuremad kütuseturu tegijad. Maksupetturite ring ei ole sugugi kitsas. Ma olen suhelnud väga paljude kütusemüüjatega ja üldine hinnang on see, et kõik ausad tegijad võidavad sellest muudatusest, sest turg kasvab illegaalsete konkurentide arvelt," lausus rahanduskomisjoni esimees.

 

Hetkel kuum