Ostke maailma odavaimad Dubai aktsiaid

Fredy-Edwin Esse, California 09. märts 2011, 14:38

Rahutused Lähis-Idas on teinud Dubai börsifirmade aktsiatest maailma odavaimad firma varade suhtes ning ING ja Charlemagne Capital leiavad, et just nüüd on õige aeg sealsete aktsiate ostmiseks.

Dubai börsi indeks on käesoleval aastal kukkunud 13% ning alandanud börsifirmade aktsia hinna ja raamatupidamisliku väärtuse suhte (P/B) 0,6ni. See on maailma keskmisest koguni 67% vähem ja madalaim tase alates 2006. aastast, kui Bloomberg andmeid koguma hakkas.

Riigi aktsiad on kukkunud pärast meeleavalduste puhkemist Egiptuses ja Tuneesias, mis on ähvardanud pidurdada ka arengut Dubais. Viimane on paöjude rahvusvaheliste firmade asukohaks, Goldman Sachsist kuni Morgan Stanleyni.

"Kõige hullema stsenaariumi riskid hinnatakse sisse," ütles Charlemagne Capitali maakler Mark Krombas Bloombergile. "Julgetele ja väärtusinvestoritele, kes on kannatlikud, on tegu suure võimalusega," lisas ta.

Krombase sõnul võivad aktsiate hinnad tulevatel aastatel raamatupidamislikust väärtusest taas kõrgemale rallida, kuna kohalik majandus on tegelikult kasvamas. Bloombergi andmetel teenisid firmad 2009. aasta lõpus iga investeeritud dollari pealt 3,2% tagasi, kuid praeguseks on see tõusnud 9,1%ni. Novembris 2007 oli vastav protsent 28.

Lisaks odavale raamatupidamislikule suhtele on Dubai aktsiate hinna-tulususe suhe (P/E) äärmiselt madal, olles hetkel 5,7 korda kõrgem analüütikute 12 kuu kasumiprognoosist. Samas maksavad sealsed börsifirmad rikkalikult dividende, sest dividenditootlus on 4,1%. MSCI Arenevate Turgude indeksisse kuuluvate ettevõtete keskmise dividenditootlus on aga kõigest 2,2%.

"Alahindamise ulatus on siin palju kõrgem kui mujal ja see näitab usalduse puudumist Dubais," ütles Sarasin-Alpen & Partnersi juht Paul Cooper. "Investorid ei keskendu praegu mitte fundamentaalnäitajatele ega hinnangutele, vaid hirmule tundmatu ees," märkis ta.

Dubai börs tõusis 2003.–07. aastal 493% ja P/B suhe kerkis isegi üle kolme. Selle aja sees laenas valitsus ja riigiettevõtted üle saja miljardi dollari, et luua ärisid ja tekitada turismikeskus, kus nüüdseks on maailma kõrgeim pilvelõhkuja ja palmikujuline saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2011, 12:47
Otsi:

Ava täpsem otsing