Transpordihangete keskkondade valik laieneb

Tanel Raig 16. märts 2011, 00:00

Tänavu aasta alguses alustas tegevust veoportaal.ee, eelmise aasta alguses tehti esimesed tehingud veokorraldaja.ee abil.

Viimasest kinnitati, et keskkonna kasutamine transporditeenuse otsimiseks muutub üha populaarsemaks. Tänavuse aasta kahe esimese kuuga on portaali külastatavus kasvanud 65%.

Internetikataloogi neti.ee transpordihangete pakkujate nimekirjast leiab neli portaali. Nimekirja ei ole veel jõudnud veoportaal.ee.

Samas leiab sealt portaali hange.ee. Ajalooliselt võiks seda pidada vanimaks transpordihangete keskkonnaks, kuna hange.ee on tegutsenud juba ligikaudu seitse aastat.

Kuigi selle aja jooksul on keskkonnas registreerunud juba 2164 transpordifirmat, ei ole portaali haldava OÜ Glorius Trade omaniku Priit Pärli väitel tegemist transpordihangete keskkonnaga. 98% keskkonna hangetest on ehitusalased ja vaid 0,21% transpordiga seotud.

"Transport pakub ehitushankele lisandväärtust," ütleb Pärli. Kui keegi soovib ehitada ja seejuures on vaja materjale vedada, siis ei jää transpordi puudumise tõttu ehitus katki, selgitab Pärli.

Samuti jääb võrdlusest kõrvale eshipper.ee. Tegemist ei ole enam pelgalt vedude vahendamise, vaid vedude haldamise keskkonnaga, mistõttu on see oma lahendustelt teistest väga erinev.

Hakkasin portaale vedu24.ee ja veokorraldaja.ee kasutama paralleelselt paar kuud tagasi.

Kuna minu ettevõte alles alustas tegevust ja transpordialased kontaktid puudusid, siis otsustasingi oma transpordihanke vedu24.ee-sse postitada. Soov oli saada võimalikult palju pakkumisi, mille vahel valida.

Olen portaali kaudu saanud häid pakkumisi, mille põhjal olen oma klientidele teinud hinnapakkumised koos transpordikuluga.

Samal ajal olen oma päringuid ka veokorraldaja.ee-sse postitanud, et tuleks võimalikult suur tagasiside.

Siiski olen portaalis vedu24.ee pidanud mitu korda pettuma - kui andmed juba sisestatud ja päring postitatud, on selgunud, et postitus ei jõudnudki portaali, ning olen pidanud kõik jälle otsast peale sisestama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing