Trigon Agri kavatseb piimatööstuse börsile viia

Raivo Sormunen 28. aprill 2011, 13:17

Trigon Agri juhatus töötab selle nimel, et kasutada ära Eesti ja Loode-Venemaa piimasektoris valitseva soodsat olukorda. Selle eesmärgiks on luua suur regionaalne piimatootja, mis võiks tuleviks jõuda ka eraldiseisva ettevõttena börsile.

Plaanide elluviimiseks on valitud välja investeerimispangad, kes uurivad institutsionaalsete investorite huvi investeerimaks eraldi noteeritud piimatootmisüksusse, märkis Stockholmi börsil noteeritud põllumajandusfirma märtsi keskpaigas.

Eestis ja Loode-Venemaal tegutseva Trigon Agri piimatootmisüksuse käive  oli 2010. aastal 5,4 miljonit eurot (sh. 3,45 miljonit eurot Eestist) ja kulumieelne ärikasum (EBITDA) 1,4 miljonit eurot.

Arvestades praegust piima hinda ja lehmade arvu suurendamise plaani Loode-Venemaa piimafarmis loodab Trigon Agri saavutada 2011. aastal piimatööstuse käibeks 7,7 miljonit eurot ja EBITDA marginaaliks 40%.

Trigon Agri piimatööstuse üksus on Stockholmi börsil noteeritud põllumajandusfirma Trigon Agri koosseisus. Trigon Agri kontserni eelmise aasta käive oli 74,7 miljonit eurot ja EBITDA kasum 1,4 miljonit eurot. Põllumajandusfirmale kuuluva varade mahuks oli aasta lõpuks hinnatud 148,1 miljoni eurot.

Trigon Agri aktsia maksab hetkel Stockholmi börsil 9,6 Rootsi krooni, mis hindab ettevõtte turuväärtuseks 1,244 miljardit Rootsi krooni (139 miljonit eurot).

Trigon Agri suuromanike hulka kuulub läbi Trigon Capitali Joakim Helenius, kellele kuulub põllumajanduskontsernist 7,8%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2011, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing