Sirje Rank • 24. mai 2011 kell 8:50

Moody’s: Kreeka pankrot mõjutaks ka teiste riikide reitingut

Kreeka võlgade restruktureerimine võib mõjutada teiste Euroopa riikide reitingut ning toob tõenäoliselt kaasa ka Kreeka pankade reitingu alandamise, teatas täna reitinguagentuur Moody’s.

Sõltumata sellest, mis kujul võlgade restruktureerimine toimuks, tooks see Kreeka - ja võimalik, et ka teiste Euroopa riikide reitingu alanemise, vahendas Wall Street Journal.

„Kogu mõju Euroopa kapitaliturgudele on raske ette näha ja kontrollida on seda veelgi raskem. Tagasilöök mõjutaks Euroopa võlakirjade emiteerijate usaldusväärsust (ja sellest ka reitingut),“ teatas Moody’s.

„Mõju saab igal juhul olema üsna destabiliseeriv,“ ütles agentuuri laenuanalüütik Al Wilson.

Surve alla satuks ka teiste nõrgema majandusega Euroopa riikide reitingud, tugevamad pääsevad kergemalt. „Kõige tõenäolisem (Kreeka võlgade restruktureerimise korral) on reitingute polariseerumine,“ ütles Wilson.

Kreeka reiting alaneks tõenäoliselt kahe-kolme pügala võrra tasemelt B1 tasemele Ca või C.

Kreeka pangad võivad jääda B tasemele, kui nad rekapitaliseeritakse ja Euroopa Keskpank jätkab likviidsusabi. Agentuur peab aga tõenäolisemaks, et ka pangad jäävad oma võlakohustustega hätta, mis toob kaasa reitingute languse.

Moody’s nentis, et ei hinnanud Kreeka võlgade restruktureerimise tõenäosust, vaid erinevate stsenaariumite mõju reitingutele.

„On ilmne, et mida kauem praegune ebaselgus Kreeka suhtes püsib, seda suuremaks kasvab Kreeka ja euroala ametivõimude kiusatus … lasta Kreekal võlad restruktureerida,“ nentis Moody’s.

Hetkel kuum