KIT Finance'i hallatavad varad 50 miljardit

Anne Oja 28. mai 2011, 16:26

KIT Finance Europe ASi hallatavate varade maht kasvas mullu tormiliselt, sest kliendibaas paisus ning professionaalsed investorid suurendasid kauplemismahtu.

Kui 2009. aastal haldas KIT Finance 9,2 miljardit krooni, siis mullu juba 48,6 miljardit krooni. Suurem osa klientide varast asus USA, Londoni ja Venemaa börsidel kaubeldavais väärtpabereis.

Maaklerfirma kliendibaas kasvas 2009. aasta 368 investoriga võrreldes tervelt 76% ja uusi kliente lisandub iga päevaga, rääkis Vene kapitalile kuuluva KIT Finance Europe juht Kaido Kaljulaid.

Äripäev küsis, kuidas Eesti probleemne investeerimiskliima KIT Finance'i tulemusi mõjutanud on, kuid Kaljulaiu sõnul mõjutavad siinsed reeglid neid vaid tööjõukuludes. Kliendid asuvad ja tulu tuleb välismaalt.

"No me Eestis ei tegutsegi, meil Eestis ärihuvid puuduvad. Konkureerime ainult tööjõuturul. Ärihuvid on meil aga ida ja lääne pool, kus börsidel kaupleme," ütles Kaljulaid. "Need on kaks täiesti erinevat asja," kommenteeris ta varem ajakirjanduses öeldut ja sõnavõtte ettevõtjaid ühendava Teenusmajanduse Koja juhina.

"Oleme aastast aastasse kasvanud ja väga täpselt välja timminud toote ning teenuse, mida pakkuda," selgitas Kaljulaid KIT Finance äriedu. Ta mainis, et uute klientide leidmiseks kasutab KIT Finance Europe puhast otseturundust, kuna oma investeerimisplatvormi müüakse eelkõige finantsinstitutsioonidele ja professionaalsetele investoritele, kes tegelevad kauplemisega iga päev.

2010. aastal kogus KIT Finance komisjoni- ja teenustasudena tunamulluse 78,4 miljoni krooni asemel 123,3 miljonit krooni ja intressituludena 23,8 miljoni asemel 37,6 miljonit krooni. Puhaskasum kasvas 56,2 miljonilt kroonilt 65,4 miljoni kroonini.

"Sel aastal prognoosime, et mitmekordseid tõuse ei tule, jätkame eelmise aastaga samal tasemel. Oleme saavutanud taseme, kus nii suuri kasve pole enam mõttekas oodata," lausus Kaljulaid 2011. aasta kohta.

KIT Finance harukontorid asuvad Peterburis, Londonis ja Küprosel. Geograafiliste piirkondade kaupa loetledes tulevad teenustasud Venemaalt, Kasahstanist, Suurbritanniast, Lätist, Küproselt, Soomest, Saksamaalt, Rootsist, Ukrainast, Armeeniast ja mujalt. Paar klienti on KIT Finance'il ka Eestist, kuid masu saabudes lõpetasid nad aktiivse väärtpaberitega kauplemise, sest ilmselt oli neil kriisi tõttu raha kuskil mujal rohkem vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. May 2011, 12:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing