Reet Hääl: nõukogu liikme koht pole lisateenistuseks

Väinu Rozental 19. juuni 2011, 14:14

Ma ei ole kultuurkapitali nõukogus selleks, et sealt raha saada, vaid selleks, et ühiskonnale midagi anda, põhjendas liisinguühingute liidu tegevdirektor Reet Hääl, miks ta annetab igakuiselt oma tasu heategevusfondi.

Reet Hääl on Eesti kultuurkapitali nõukogu liige ning spordi ja kehakultuuri sihtkapitali esimees. Iga kuu annetab ta kokku saadud tasu 49,48 eurot (774 krooni) oma isa, Boris Tamme allfondi. Boris Tamme Fond on asutatud 2003. aasta 10. veebruaril ning fondi eesmärk on toetada inseneride koolitust.

„See, et nõukogu liikmeks oleku eest ka raha saab, tuli mulle mõnevõrra üllatusena, kui hakati pabereid täitma ja küsiti, kas on vaja midagi kompenseerida,“ tunnistas Hääl. „Ma tegin avalduse, et see tasu suunataks heategevusfondi.“

Hääle sõnul annetas ta algul tasu Tartu Ülikooli lastefondi. „Kui aga poeg läks Inglismaale inseneriks õppima, siis otsustasin, ja ühtlasi ka oma isa mälestuseks kanda raha insenere toetavasse fondi,“ lausus Reet Hääl ja lisas, et ka tema abikaasa Heiti Hääl kandis EASi nõukogu liikmeks oleku ajal saadud tasu TÜ lastefondi.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi tegevdirektori Toivo Toomemetsa sõnul on praegu umbes 20 eraisikut, kes teevad püsiannetusi, et toetada endale meelepärast valdkonda. „See on väga oluline, et inimene on tõsiselt pühendunud annetamisel,“ lausus ta ja lisas, et staažikamad püsiannetajad on seda teinud juba 3-4 aastat.

Täna, 19. juunil 20 aastat tagasi asutas tollane Ülemnõukogu sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi, mis püsib firmade ja üksikisikute annetustel ning toetab kultuuritegelasi ja -projekte. Alates 21.10.1991 on fondi nõukogu esimees Eri Klas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2011, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing