Keila Panga nimeline stipendium siiani au sees

Väinu Rozental 19. juuni 2011, 16:49

Ehkki Keila Pank lõpetas oma tegevuse 15 aastat tagasi, jagab Eesti Rahvuskultuuri Fond siiamaani Keila Panga nimelist stipendiumi.

Keila Pank asutas 1993. aasta 21. mail omanimelise allfondi, kuhu annetas põhikapitaliks 100 000 krooni. Allfondi eesmärk on toetada Keila linna ja Keila regiooni kultuuri.

Kuna Keila Panga Fondil oma halduskogu ei ole, otsustab stipendiumi suuruse ja saajad Eesti Rahvuskultuuri Fondi (ERKF) nõukogu. Keila Panga nimelist stipendiumi on välja jagatud peaaegu iga aasta.

„Ükskõik kuidas pangaga läks, aga allfondiga läks paremini,“ ütles Keila Panga omaaegne juhatuse esimees Mihkel Sims, kes praegu on pensionil. „Fond saab siiamaani eksisteerida, sest sinna kunagi pandud rahast saab toetusi jagada. Aga eks inimestega on ju ka nii, et inimene sureb ära, aga nimi jääb.“

Simsi mäletamist mööda otsustasid nad omal ajal, et pank ise stipendiume jagama ei hakka. „Panga nõukogu arvas, et parem on anda raha nende kätte, kes oskavad otsustada, keda toetada,“ sõnas Sims.

1991. aasta algul asutatud Keila Pank liitus 1995. aasta lõpus Virumaa Kommertspangaga, mis omakorda liitus aasta hiljem Eesti Maapangaga.

Täna, 19. juunil 20 aastat tagasi asutas tollane Ülemnõukogu sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi, mis püsib firmade ja üksikisikute annetustel ning toetab kultuuritegelasi ja -projekte. Alates 21.10.1991 on fondi nõukogu esimees Eri Klas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2011, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing