See askeldustest tulvil mihklikuu...

Liivi Tamm 05. september 2011, 00:00

Oma majas ei lõpe toimetamised kunagi otsa: ikka on vaja hekki piirata või aiamaja kõpitseda.

Seekordses numbris uurime fassaadi viimistlemise võimalusi. Eks ole maitse asi, kas eelistada betoonise fassaadi eriilmelisi viimistlustehnikaid või sooja ja eestimaalasele tuttavlikku puidust lahendust.

Hea tulemuse saavutamiseks on oluline idee, materjali kasutamine õiges kontekstis, sobilikud ehitusvõtted ja võimaluste tundmine.

Vildakas lõpptulemuses ei ole tavaliselt süüdi materjal, olgu siis tegu betooni, puidu või plastiga, pigem on mõte poolik, töövõtted ebaõnnestunud või kasutuskoht vale.

Võimaluste virvarris aitab tellijal orienteeruda arhitekt. Seekordses numbris portreteeritav Illimar Truverk rõhutab tellija ja arhitekti hea koostöö olulisust. Sageli on arhitekti roll sarnane arsti või psühholoogi omaga - eesmärk on olla tellijale hea nõuandja.

Seejärel põikame aeda. Kunagise Jõgisoo mõisa territooriumil on kõrvalhooned stiilitundlikult koduks muudetud. Ümbritsev aed on võrdväärselt maitsekas. Inglise muru ja sentimeetrite täpsusega paigaldatud lilleklumpe siit ei leia, sellevõrra aga on palju ruumi vabadusele ja loomingulisusele.

Kunstipisikuga nakatunud Anu ja Hillar Joon on säilitanud mõisakompleksi omaaegse hõngu ja toonud juurde oma ideid: taimedest eelistanud kodumaiseid ja tuttavlikke sorte, kasvukohta valinud just konkreetsesse pinnasesse sobivad taimed. Trendidest lähtumata leiti üles just see oma ja hingelähedane ning niiviisi loodi aed, kus perel mõnus olla.

Soovin sügise, uue töö- ja kooliaasta hakul, et leiaksime üles just selle, mis enda hingele omane. Olgu tegu fassaadi viimistlemise, aia kujundamise või elukutse valikuga, huvide põhjal tehtud otsus toob kõige enam rahulolu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing