9. september 2011 kell 8:05

Obama plaan: 447 mld dollarit juurde

USA on president Barack Obama sõnul rahvuslikus kriisis, mida põhjustab kõrge tööpuudus ja riigivõlg, plaanitakse 447 miljardit dollarit juurde pumbata. 

USA on Obama sõnul rahvuslikus kriisis, mida põhjustab kõrge tööpuudus ja riigivõlg. 447 miljardi dollari suurune konjunktuuriprogramm peaks elustama nõrka tööturgu. Keskklassi peredele ja väikefirmadele on ette nähtud maksusoodustused, osariigid saavad toetusi koolide remondiks ja õpetajate palkamiseks.

Obama kutsus Kongressi üles konjunktuuriprogrammi viivitamatule vastuvõtmisele. Washingtoni „poliitiline tsirkus“ peab lõppema, ütles Obama ning rõhutas, et programmis on ühendatud nii vabariiklaste kui demokraatide ideed. Seni on miljarditesse ulatuvad väljaminekud põhjustanud Esindajatekoja vabariiklastest enamuse seas vastuseisu.

Eksperdid kahtlevad, kas 447 miljardist dollarist Ameerika väljatoomiseks kriisist piisab. Vaja oleks vähemalt 640 miljardit dollarit, pakkus sõltumatu ekspert Steve Bell. Sama oluline küsimus on, kust see raha tulema peaks. „Ma küsin endalt, kuidas me selle kinni peaksime maksma,“ ütles vabariiklasest senaator John McCain telekanalile CNN vahetult pärast Obama kõnet.

 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum