Samsungi Galaxy Tab 10.1 müük keelustati Saksamaal

Maarja-Liis Mitri 09. september 2011, 19:13


Kui eelmise nädala lõpus oli Samsung sunnitud loobuma oma uue tahvelarvuti Galaxy Tab 7.7 esitlusest Euroopa tähtsaimal tehnoloogiakonverentsil IFA, sest 2. septembril vastuvõetud kohtuotsus keelustas selle seadme müügi Saksamaal, siis 9. septembril otsustas Düsseldorfi kohus keelata riigis ka Galaxy Tab 10.1 müümise.

Probleemiks oli see, et Samsungi tahvelarvuti kopeerib liiga lähedalt Apple'i iPadi disaini, mis on Euroopas patentide kaitse all. Juba 9. augustil kehtestas kohus Galaxy 10.1-le Euroopa Liidus ajutise müügikeelu.  Täna vastuvõetud otsuse kohaselt säilib keeld Saksamaal, kuid Apple'i pettumuseks ei keelanud kohus müüki teistes EL-i riikides.

"Kohus on arvamusel, et Apple'i minimalistlik disain pole ainus tehniline lahendus tahvelarvutite valmistamiseks, teistsugused disainid on ka võimalikud," sõnas kohtunik Johanna Brueckner-Hofmann, lisades, et informeeritud kliendile jääb mulje, et Galaxy 10.1 näeb täpselt välja nagu Apple'i iPad.

Samsung lubas kohtuotsuse edasi kaevata. "Otsus limiteerib tõsiselt Saksa tarbija valikuid ja piirab disainiinnovatsiooni ja progressi antud valdkonnas," sõnas Samsung oma teates.

Analüütikud ennustavad, et tahvelarvutite müük võib Saksamaal sel aastal tõusta ligi 2,4 miljonini, võrreldes 0,6 miljoniga 2010. aastal. Sellega tõuseks Saksamaa tahvelarvutite müügi poolest Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa järel kolmandale kohale. 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing