Eesti firma võidutses Londonis

ÄP 12. september 2011, 00:00

Seedcampil jõudis esikolmikusse veel teinegi Eesti idufirma - Skype'i ühe esimese töötaja Taavet Hinrikuse loodud konverteerimis- ja ülekandelahendus Transferwise.

Eelmisel nädalal toimus Londonis Euroopa üks suuremaid investorite leidmise võistlusi ja idufirmade nn kiirendeid Seedcamp. Eesti idufirmad said seal oma kohalolekuga - 20 auhinnarahale võistlevast firmast neli olid seotud eestlastega - külge iseloomustuse Eesti maffia. Selle märksõnaga on märgistatud ka näiteks Twitteris Eesti idufirmade kohta käivad säutsud ja viited võistlusel.

Lisaks GrabCADile ja Transferwise'ile astus eestlastega seotud idufirmadest Seedcampil üles Riias Garage48 ettevõtmisel sündinud sotsiaalmeedia kasumlikkust turunduses mõõta aitav Campalyst ja tervisesportlaste sotsiaalvõrk Sportlyzer.

Seedcampil kandideerivad idufirmad 50 000eurosele investeeringule, millest võitja saab poole, teine koht 15 000 ja kolmas 10 000 eurot.

Ka aasta algul toimunud Seedcampil saavutas GrabCad esikoha koos 50 000eurose auhinnaga. Juunis sai ettevõte USAs 1,1 miljoni dollarilise rahasüsti riskikapitalifondidelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:00
Otsi:

Ava täpsem otsing