Raivo Sormunen • 10. oktoober 2011 kell 10:49

Tugev kõikumine

Täna on Euroopa pangandussektori aktsiaid nii suurimate langejate kui ka tõusvate aktsiate nimistus.

Euroopa aktsiaturgude raskekaallasi jälgiv Stoxx50 indeks oli kell üks 2282,10 punktil ehk 0,7% plussis. Suurimad tõusjad on kommunaal- ja telekomisektori aktsiaid.

"Turg jälgib eurokriisi lahendamise jaoks kaardil õiget teed. Merkel ja Sarkozy on kiiruga plaani küll kokku pandud, aga investoritele on vaja näidata kuu lõpus juba täpseid detaile," märkis uudisteagentuurile Reuters Standard Life Investments strateeg Richard Batty.

Euroopa suuruselt teise laenuandja Erste Group aktsia on täna vajunud 12%, tasemeni 18,13 eurot. Erste sõnul jääb ta tänu Ungari ja Rumeenia üksuse varade mahakirjutamisele sel aastal umbes 800 miljoni eurosesse kahjumisse.Kesk-Ida Euroopa pangandusega tugevalt seotud Raiffeisen Bank on sama uudise peale vajunud 7,8%, tasemeni 20,51 eurot.

Kreeka pangandussektor on langenud 10,5%. Languse põhjustas likviidsuslõksu langenud Proton Bank, millele pidi Kreeka keskpank appi tõttama ehk väikepank praktiliselt riigistati.

Ehkki ka ülejäänud pangandussektor alustas täna langusega, on päeva peale jõutud optimismi radadele, mis on vedanud Société Générale`i üles 1,6% ja BNP Paribase 4,5% võrra.

Hetkel kuum