Kohus küsib Norbergi pankroti menetluseks raha võlausaldajalt

Anne Oja 21. oktoober 2011, 13:13

Kohus soovib Eesti tippettevõtjate ihupankuriks nimetatud Kalle Norbergi pankrotimenetluse jätkamiseks võlausaldajatelt deposiiti 5000 eurot.

Kohus tegi Ametlike Teadaannete vahendusel Kalle Norbergile ja  pankrotimenetluse jätkumisest huvitatud isikutele ettepaneku maksta 5000 eurot 10 päeva jooksul rahandusministeeriumi deposiitkontole.

Reeglina küsib kohus võlausaldajailt niimoodi raha siis, kui pankrotipesas pole vara ega raha, millega menetluse kulusid katta, kuid menetluse jätkamisel on võimalik pidada kohtuvaidlusi ning lootus vara pessa tagasi võita. Kui võlausaldajad raha deposiiti ei maksa, lõpetab haldur pankrotimenetluse raugemisega.

Norbergi praeguse ametliku elukohana nimetab Harju maakohus Luksemburgi.

Äripäev kirjutas tänavu märtsis, et Eesti tippettevõtjate raha pööritanud Kalle Norbergi pankrotti nõuab Marcel Vichmanni firma OÜ Moonrider .

Eesti Ekspressi andmetel on Norberg raskustesse sattumise järel oma klientidele miljoneid eurosid võlgu. Lisaks Vichmannile on ta võlgu ka sellistele inimestele nagu Arnout Lugtmeijer, Igor Pihela ja Hans H. Luik.

Ekspressi hinnangul ulatus vara, mida Norberg oma klientide volitusel 2008. aasta alguses haldas, 850 miljoni euroni. Kriisi jooksul langes see nulli ning üles jäid vaid võlad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. October 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing