Romet Kreek • 3. november 2011 kell 9:06

SEB: Olympicu sära kohal ka pilved

Olympicu III kvartali tulemused ületasid oodatut, kuid nende väärtust kahandab hetkel ebamäärases ulatuses oodatav tarbimise kasvu aeglustumine või isegi vähenemine, ütles SEB Geneerilise Farmaatsia Fondi fondijuht Marek Angerma.

„Varem on Olympic tarbimise muutustele äärmiselt tundlikult reageerinud. Tõenäoliselt ei oota ettevõtte lõppturge eest sama järsk jahtumine kui 2008-2009, kuid makromajanduslik risk on oluline,“ jätkas ta. „Positiivselt poolelt oli eriti silmapaistev suur puhaskasumi marginaal 17,8%, mis ulatus ettevõtte parimate päevade tasemele. Kulusid on tugevalt kontrolli all hoitud, kuid see võib tulevikus teenuse kvaliteeti nõrgendada ja kasvuvõimalusi piirata.“

Kui järgmistes kvartalites suudab ettevõte saavutatud kasumlikkuse taset ligilähedaseltki hoida, siis on tõenäoliselt ruumi suhtarvude tõusuks. Näiteks hinna ja nelja kvartali müügimahu suhte 1,45 osas. Veel eelmisel sügisel nõrgemate tulemuste pealt ulatus see 2,3-ni. Olympicu käekäigu hindamiseks tasub jälgida Eesti, Läti, Leedu ja Poola tarbijate käitumist ning majanduskasvu. Tulemus realiseerub Olympicu aktsia hinnaliikumises.

Hetkel kuum