8. november 2011 kell 6:52

Päev börsil: Itaalia endiselt peateema

Euroopa aktsiaturgudel tõotab tulla taas keeruline päev. Peatähelepanu on endiselt Itaalial, kus tänane parlamendihääletus näitab, et peaminister Silvio Berlusconil on piisavalt toetust võimul püsimiseks ja kokkuhoiumeetmete rakendamiseks.

"Inimesed on nüüd mures Itaalia olukorra pärast," ütles Bloombergile White Funds Managementi portfellihaldur Angus Gluskie. "Me vajame mingisugust lahendust ja olukorra paranemist enne, kui investorid võivad end taas mugavalt tunda," lisas ta.

Rängad uudised on täna tulnud Jaapanist, kus esmalt Toyota teatas kukkunud kasumist ja võttis tagasi finantsaasta kasumiprognoosi Tai üleujutuste tõttu.

Seejärel tuli uudis, et kuulus fototehnika tootja Olympus on peitnud enda investeerimiskahjumeid nõustamiskuludesse. Uudis viis kuulsa maaklerfirma Nomura Holdingsi aktsia 15% allapoole, 37 aasta madalaimale tasemele.

Euroopa suurimate börside indeksite futuurid viitavad esialgu, et päev võib alata nõrgalt plussis. Aasia turud pole seni veel ühtset suunda leidnud.

Tallinnas avalikustab täna kell 16.30 enda kolmanda kvartali majandustulemused Tallinna Kaubamaja. Lisaks saab näha, kas eile tähelepanu keskpunkti tõusnud Baltika aktsia jätkab langust. Enam kui 6%ne kukkumine tähendaks, et aktsia sulgub 2004. aasta tasemel.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum