Montile kaks ministriportfelli

Sirje Rank 16. november 2011, 15:19

Mario Monti, kes hakkab juhtima Itaalia nn tehnokraatide valitsust, mille ülesandeks saavad  ebapopulaarsed reformid, jätab endale ka rahandusministri portfelli.

Uus valitsus asub ametisse veel täna.

Uue valitsuse peamine ülesanne on taastada turgude usaldus, et riik oma 1,9 triljoni euro suuruse võlakoormaga toime suudab tulla. Itaalia kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus oli täna taas üle kriitilise 7% piiri hoolimata Euroopa Keskpanga tugiostudest, vahendas Bloomberg.

Pärast kaks päeva kestnud konsultatsioone poliitiliste parteide, ametiühingute ja tööandjate esindajatega, avalikustas Mario Monti täna oma valitsuse koosseisu. Poliitkuid selles õieti polegi.

Monti ütles, et valitsus suudab hästi toimida ka ilma poliitikuteta ning et see asjaolu võib valitsuse tööd isegi lihtsustada.

Monti meeskond ajalehe Financial Times andmeil:
Peaminister: Mario Monti
rahandusminister: Mario Monti
asepeaminister: Antonio Catricala, praegune Itaalia konkurentsiameti juht
majandusarengu minister: Corrado Passera, Intesa Sanpaolo panga tegevjuht
justiitsminister: Paola Severino, jurist ja akadeemik
siseminister: Anna Maria Cancellieri, tsiviilteenistuja
välisminister: Giulio Terzi di Sant’ Agata, endine suursaadik
haridusminister: Francesco Profumo, riikliku uurimisinstituudi juht, akadeemik
sotsiaalminister: Elsa Fornero, ülikooli professor

Valitsusprogrammi esitab uus valitsus senatile neljapäeval.

„Turg tahab enamat kui Super Mariot“, ütles agentuurile Bloomberg Standard Chartered Banki ökonomist Thomas Costerg. „Kiiresti on vaja soliidset meeskond, mis on kohe valmis tööle asuma, et võtta vastu poliitiliselt valusad kuid kasvu ergutamiseks ja eelarve tasakaalu viimiseks vajalikud meetmed.“

Itaalia suurimad poliitilised parteid teatasid eile, et on valmis Monti valitsust toetama, keeldudes samas ministrikohtadest, mis tähendanuks otsese vastutuse kandmist.

Itaalia eelarvedefitsiit oli mullu 4,6% SKPst, mis on võrreldav Saksamaaga. Kuid madalam kui Prantsusmaal ja vähem kui pool Suurbritannia defitsiidist. Itaalia võlakoorem on aga suurem kui Hispaania, Kreeka, Iirimaa ja Portugali võlad kokku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. November 2011, 19:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing