Sirje Rank • 5. detsember 2011 kell 13:06

Saksa Bundesbank võib IMFile laenu anda

Angela Merkeli valitsus ei takista Saksamaa keskpangal IMFile laenu anda, et sel moel võlakriisi lahendusele kaasa aidata, ütles Merkeli partei CDU kõneisik finantsküsimustes Michael Meister.

Saksamaa toetab euroala päästefondi kõrval IMFi otsustavat rolli, et kriisile vastu seista, ütles Meister agentuuri Bloomberg vahendusel.

„Kui IMF teatab, et vajab rohkem raha, siis Saksamaa puhul on see Bundesbanki otsustada,“ ütles ta. „Siin ei ole vaja sekkuda ei parlamendisaadikutel ega proua Merkeli valitsusel.“

Läinud nädalal toetasid euroala rahandusministrid IMFi suuremat kaasamist euroala võlakriisi lahendamiseks. Eurosüsteemi keskpankade laenud IMFile võivad küündida kuni 200 mld eurole.

„Näeksime tõesti hea meelega, et IMF etendaks suuremat rolli,“ ütles Meister.

Täna kirjutas ajaleht Die Welt viidates keskpanga presidendi Jens Weidmanni kirjale Saksamaa aserahandusministrile Jörg Asmussenile, et Bundesbank võib olla valmis IMFile laenu andma. Euroopa aluslepingute järgi ei või keskpank valitsustele otse laenu anda.

Vajadus täiendavate vahendite järele kerkis, kui ilmnes, et euroala päästefondi EFSF ilmselt soovitud mahus võimendada ei õnnestu.

Hetkel kuum