Fitch võttis Itaalia ja Hispaania pangad vaatluse alla

Maarja-Liis Mitri 21. detsember 2011, 19:14

Reitinguagentuur Fitch alandas teisipäeval Itaalia suurima panga UniCrediti reitingut ja ähvardas kärpida seitsme teise Itaalia panga ning ka mitmete Hispaania ja Prantsuse pankade reitinguid, kirjutab uudisteportaal CNBC.

UniCrediti reitingut kärbiti ühe astme võrra A-lt tasemele A-. Seitsme ülejäänud suurema panga reitingu väljavaade muudeti negatiivseks. Agentuur muutis ka kaheksa Hispaania panga reitingu väljavaate negatiivseks ning sama tehti ka nelja prantsuse pangaga, mille seas oli ka Societe Generale.

Fitchi käik on loogiline jätk eelmisel nädalal vastuvõetud otsusele muuta Prantsusmaa AAA reitingu väljavaade negatiivseks. Ka Standard & Poors võttis kuu alguses nii Prantsusmaa kui ka 14 teise euroala riigi reitingud vaatluse alla.
Prantsusmaa aktsiaturu järelvalvega tegeleva ameti AMF-i ülem sõnas teisipäeval, et oleks tõeline ime, kui riik suudaks AAA säilitada, hoiatades samas kaugeleulatuvate tagajärgede eest, juhul kui Prantsusmaa selle kaotama peaks.

Fitch on siiani muutnud negatiivseks veel Itaalia, Hispaania, Belgia, Sloveenia, Iirimaa ja Küprose reitingute väljavaated.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2011, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing