Rainer Saad • 22. detsember 2011 kell 15:39

Toyota prognoosib rekordmüüki

Toyota Motor Corp. prognoosib järgmiseks aastaks enda globaalsele automüügile 20%-list kasvu, plaanides müüa rekordarv 8,48 miljonit sõidukit, kirjutab Reuters.

Toyota, kes 2008. aastal tõukas General Motorsi maailma enimmüüdumate autode troonilt, langeb see aasta müüginumbrite järgi kolmandaks kui Jaapani looduskatastroof ning Tai üleujutus mõjutavad oluliselt müügitulemusi.

Prognoositavalt 7,90 miljonit müüdavat sõidukit see aasta, sealhulgas Daihatsu Motor Co. ja Hino Motors Ltd. sõidukeid, langeb Toyota tänavu General Motorsi ja Volkswagen AG järel kolmandaks.

Toyota, kes järgmine aasta suunab rohkem enda tootmisvõimsust arenevatele turgudele nagu Brasiilia ja Hiina, võib järgmine aasta taaskord edetabeli tippu tõusta. General Motors ja Volkswagen ei ole enda järgmise aasta plaane veel avalikustanud.

„Põhjus, miks nad liidripositsiooni kaotasid, oli see, et nad ei suutnud autosid ehitada. Nüüd nad suudavad seda ning võivad jälle tippu tõusta,” ütles Satoru Takada, Tokios asuva T.I.W analüütik. „Kuid sõltub sellest, milliselt turult kasv tuleb,” viidates, et praegu on Toyota domineeriv Kagu-Aasias ja Lähis-Idas ning näeb suuremat konkurentsi Hiinas ja Lõuna-Ameerikas.

„Ma usun, et Toyota on selleks suuteline, võttes arvesse, et nad suutsid kiiresti looduskatastroofidest taastuda ning toovad järgmine aasta turule uued mudelid,” ütles Lee Hyun-soo, Kiwoom Securitiesi analüütik.

Hetkel kuum