Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Iga nädal suleb uksed 1000 Kreeka firmat
12 000 Kreeka ettevõtet kavatseb selle aasta esimeses kvartalis tegevuse lõpetada, kirjutab eKathimerini.
Nende hulgas on nii kaubandusfirmasid kui ka tootjaid, kes üritavad ärisid müüa pärast talve soodusmüügi lõppu 29. veebruaril.
Kreeka Väikeste Ettevõtete ja Kaubanduse Liit (GSEVEE) ennustab, et selle aasta jooksul lõpetab tegevuse 61 200 väikeettevõtet, tuginedes Väikeettevõtete Instituudi andmetele.
See hõlmaks 240 000 töökohta, mis lisandub eelmisel aastal koondatud 150 000 töökohale.
Peale selle pole viimase kuue kuu jooksul rohkem kui pooled ettevõtted (53,3 protsenti) palka õigel ajal välja maksnud.
Ettevõtete võlgade tasumine tarnijatele on veninud 12 kuu peale.
Ma saan aru, miks maraton on Kreeka sõna, jaksas rahandusvolinik Olli Rehn pärast ligi 13 tundi väldanud eurogrupi kohtumise veel nalja visata, kuid ka uue abipaketiga, milles rahandusministrid kokkuleppele jõudsid, pole Kreeka maraton veel finišis.
Reitinguagentuur Fitch langetas taas kord Kreeka reitingut. Fitch ei usu, et võlgade mahakandmisest ja abilaenust piisab. Pankrot on lähimas perspektiivis „väga tõenäoline“.
Euroala rahandusministrid jõudsid pärast pikki ja pingelisi läbirääkimisi kokkuleppele Kreeka teises abipaketis, mille suuruseks sai 130 miljardit eurot.