Anne Oja • 28. märts 2012 kell 11:43

Bigbank: pea 6000eurone nõue jäi lõpuni vaidlemata

Vaidlus jäi majanduslikel kaalutlustel lõpuni vaidlemata, kommenteeris laenuvõtja 5571,19eurosest nõudest vabastanud kohtuotsust Bigbanki juhatuse liige ja krediidivaldkonna juht Ingo Põder.

Põder ei täpsustanud, kui palju kohtuvaidlusi Bigbankil praegu pooleli on ja kas on kavas nende jätkamist kaaluda või laenuvõtjaile varasemast soodsamaid kompromisse pakkuda.

Järgneb Ingo Põderi kommentaar Tartu maakohtu pressiteatele kohtuotsuse jõustumisest.

Kõnealuse kohtuotsuse aluseks olnud juhtum sai alguse 2006. aastal ehk tegemist on vana lepinguga, mis sõlmiti tolle aja panganduses kehtivate arusaamade kohaselt. Praeguseks on kõik krediidiasutused, sealhulgas Bigbank, oma laenulepingute sõlmimise oluliselt ümber vaadanud. Arusaamad vastutustundlikust laenamisest on viimase kuue aasta jooksul muutunud väga kiiresti, eriti majandusbuumi järgselt. Aja jooksul on ka tugevnenud tarbija eelistamine standardlepingutes, mis omakorda muutis õiguslikku keskkonda laenuandjatele ning tegi antud küsimuste lahendamise keerulisemaks.

Loobusime majanduslikel kaalutlustel kohtuotsuse vaidlustamisest, mistõttu jäi see õigusteoreetiliselt keerukas vaidlus järgmistes kohtuastmetes lõpuni vaidlemata.

Hetkel kuum