22. mai 2012 kell 14:24

Aita uurida Reformierakonna rahastamist

Kui sul on infot Reformierakonna varjatud rahastamise kohta ja sa tead, kelle ärihuvisid on Reformierakonna poliitikud oma ametipositsiooni kasutades riigi või kohaliku omavalitsuse tasandil kaitsnud, siis jaga seda infot Äripäeva uuriva toimetusega.

Kui te teate mõnda seadusmuudatust, mis on tehtud konkreetse ettevõtja huvides või teil on infot hangete kohta, mille võitmise eelduseks on partei toetamine, siis jaga seda infot meiega.

Poliitikud ei soovi erakondade rahastamist muuta läbipaistvaks ja ausaks. Varjatud annetused erakonnale võimaldavad püsida võimul, samuti võib see olla tulus sissetulek nendele poliitikutele, kes annetusi erakonnale vahendavad. Vastuteened annetajatele tehakse aga teiste maksumaksjate arvelt.

Konkreetsete juhtumite ja skeemide avalikustamine on kõige parem võimalus vähendada poliitilist korruptsiooni. Tulge Äripäeva ajakirjanikele appi ja jagage meiega infot, mis aitavad varjatud rahastamisskeemid muuta avalikuks. Esmapilgul ka tühisest detailist või pisikesest niidiotsast võib meile olla palju abi. Kaitseme oma allikaid ja tagame anonüümsuse.

Saada vihje aadressil uuriv@aripaev.ee või kasuta Äripäeva veebilehel olevat võimalust "Saada vihje" või helista telefonidel 6670 115, 6670 175, 6670 249 või 6670 183.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum