Jaga lugu:

Colliers näeb lao- ja tööstuspindade turul potentsiaali

Colliersi analüütikute koostatud igakuisest ülevaatest ilmneb, et  erinevad sektorid on endiselt aktiivsed ning suuremat potentsiaali on näha lao- ja tööstuspindade turule.

Ettevõtte teatel lükatakse büroopindade turul hetkel suvise puhkusteperioodi tõttu enamus otsuseid sügiseni edasi. Kuid Colliersi prognoosi kohaselt võivad  aasta teises pooles mitmed suurte rentnike potentsiaalsed kolimise otsused büroopindade täituvust kuni 10 000 m2 võrra suurendada.

Kaubanduspindade turul on suurte ostukeskuste vakantsuse määr jätkuvalt nullilähedane ning see sunnib üürnikke alternatiivseid võimalusi otsima. Populaarsuselt teisel kohal on kaubanduspinnad, mis asuvad tiheda jalakäijate liiklusega tänavate ääres, on hästi nähtavad  ning suurte vaateakendega. Välisturistide jätkuva kasvuga on suvi vanalinnas tegutsevatele jaemüüjatele parim aeg.

Juuni lõpus pani globaalne elektrimasinate ja automaatikaseadmete tootja ABB AS nurgakivi uuele tootmis- ja büroohoonele Tallinna lähedal Jüris, mille maksumuseks kujuneb ligikaudu 13-14 miljonit eurot. Uues hoones on 14 000 m2 pinda ja see peaks valmima järgmise aasta kevadeks. Koos uue hoonega on Jüris ABB kasutuses juba 45 000 m2 pinda.

 „Antud info annab veelkord kinnitust, et Rootsi ja Soome logistika- ja tööstusettevõtted on Eestist huvitatud, kuna siinsed tegevuskulud on ligikaudu poole madalamad kui teistes Skandinaaviamaades. Isegi Soome meedias on korduvalt märgitud, et Soome on kohalike tööstus- ja logistikaettevõtete seas oma atraktiivsuses Eestile alla jäänud, mis viitab Eesti lao- ja tööstuspindade turu kasvavale potentsiaalile,“ kommenteeris Colliersi investeeringute ja hindamise juht Margus Tinno.

Kõige aktiivsem sektor hetkel on investeerimisturg. Eelmisel kuul sõlmiti mitmed suured investeerimistehingud, mille müügiperiood algas juba enam kui aasta tagasi.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum