11. september 2012 kell 21:00

Eestis registreeriti Lamborghini Aventador

Eesti ühe kalleima autoga sõidab noor ettevõtja Henry Kallas. Lamborghini Aventadoriga sama tähekombinatsiooniga registreerimisnumbri all on veel teisigi kõrgema hinnaklassi autosid.

Lamborghini Eesti maaletooja AS Auto 100 müügijuhi Olari Voki sõnul maksab Aventador koos lisavarustusega ligilähedaselt 350 000 eurot. Auto netohind, millele lisandub käibemaks, on 275 000 eurot.

Tallinna teedel ringi liikuv punakasoranž Aventador numbrimärgiga 010HKI on üks mitmetest kallitest autodest, mis on HKI all registrisse kantud. Sama tähekombinatsiooniga numbrimärgid on ka sellistel autodel,  nagu BMW X5, mis kanti registrisse 2007. aastal, Ferrari California, mis registreeriti 2010. aasta lõpus ning möödunud aastal registreeritud BMW X6 M ja Aston Martin Rapide.

Tänavu juulis registreeritud Lamborghini Aventadoriga sõidab 23aastane ettevõtja Henry Kallas, kellele ka eelpool nimetatud sõidukid väidetavalt kuuluvad. Kallas keeldus Äripäevale pikemaid kommentaare andmast, kuigi palus algselt endale küsimused e-kirja teel saata. “Olen tagasihoidlik inimene ega soovi kajastust ajalehes,” selgitas Kallas. Samuti ei kinnitanud ta, et luksusautod on tema omad.

Äriregistri andmetel juhib Kallas äri- ja juhtimisalast nõustamist pakkuvat firmat H.K. Invest OÜ, mille suuromanik  on aga välismaa investeerimisühing M.Suld Investments Limited.

Omakapital kasvas. H.K. Investi osakapital oli tänavu juunini 2557 eurot, siis tõsteti see 5,1 miljonile eurole. Tallinnas nn Swissoteli kaksiktorni aadressil registreeritud ettevõtte müügitulu oli 2010. aastal 15 000 eurot ning mullu null eurot. Tänu finantstuludele teeniti eelmisel aastal 441 000 eurot kasumit. H.K Investi jaotamata kasum ulatus 31. detsembri seisuga enam kui poole miljoni euroni.

H.K. Invest omab poolt ettevõttest EC Group OÜ. Teine pool kuulub Kiviõli keemiatööstuse 20 protsendi osanikule Raivo Tammele. Kallas ja Tamm on mõlemad ka OÜ Mustang Air juhatuse liikmed. Samuti on Kallas juhatuse liige firmades Euro Kinnisvarahaldus OÜ ning ITB Solutions OÜ.

Šveitsis elav Raivo Tamm eitas usutluses Äripäevale, et luksusautod kuuluvad temale. Samas ütles ta, et teab, kelle autodega on tegu. Henry Kallas on märkinud mõne oma ettevõtte kontaktiks Šveitsi domeenilõpuga kallas.ch. Raivo Tamme varanduse suuruseks hindas Äripäev mulluses Rikaste TOPis 26 miljonit eurot ning tema isal Toomas Tammel 41 miljonit.

Äripartner Marko Süld. Henry Kallase äripartner Euro Kinnisvarahalduses on 32aastane Marko Süld, kellele võib viidata H.K. Investi välismaise suuromaniku nimi.

Lisaks on mõlemad olnud seotud pankrotis OÜga Unistar-Auto.

Ka on Marko Süld OÜ Euro Kinnisvaraarendus 34% osanik, ülejäänu kuulub Toomas Tammele ja Elsa Tammele. Ettevõtte jaotamata kasum ulatus eelmise aasta lõpu seisuga 2,9 miljoni euroni.

Hetkel kuum