Koit Brinkmann • 15. oktoober 2012 kell 8:59

Seliga seotud salaraie asjas üks kahtlusalune

Reformierakonna poliitiku Neinar Seliga seotud ebaseadusliku metsaraie kriminaalasjas on praeguseks üks kahtlusalune.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri kinnitusel on kriminaalasja kohtueelse menetluse raames tehtud terve rida vajalikke toiminguid ning kahtlustatavana on üle kuulatud üks inimene. Millised need toimingud on ja kes on kahtlustatav, prokuratuur enne kohtuistungit avalikustada ei saa. Tegemist on delikaatsete isikuandmetega.

2011. aasta suvel avastas keskkonnainspektsioon, et Otepää looduspargi Pülme sihtkaitsevööndis on kevadel metsa maha võetud. Ebaseadusliku raie taga oli suurärimees ja reformierakondlasest Tallinna sadama nõukogu liige Neinar Seli.

Sama aasta juunis algatati karistusseadustiku § 357 lg 1 järgi kriminaalasi. Hinnanguliselt on loodusele tekitatud kahju 6000 euro suurune, seaduse järgi on tegemist olulise kahjuga.

Seli tunnistas selle aasta juunikuus Maalehele, et tegeles kõigest elektriliini aluse võsa ja mõne võsastunud sissesõidutee puhastamisega. “Minule teadaolevalt võeti maha kuivanud puid vaid liini- ja teekaitsevööndis, ning kui tõesti ka mõni vööndist väljas olev puu, olen šokeeritud ning kompenseerin tekitatud kahju koheselt ning istutan uued puud,” selgitas ta siis.

Hetkel kuum