Sirje Rank • 26. oktoober 2012 kell 10:24

DI: Rootsi pangad annavad dividendilootust

Rootsi pangad on ülekapitaliseeritud, mis annab aktsionäridele dividendilootust, kirjutab Rootsi majanduslehe Dagens Industri börsianalüütik Mattias Mauritzon.

Swedbanki juht Michael Wolf juba vihjas sellele panga viimaseid kvartalitulemusi avalikustades, märkides, et ka kõiki terendavaid regulatsioone arvesse võttes on pangal kapitali, mida aktsionäridele välja maksta.

See on üsna loogiline ka sellest aspektist, et kuna mingit agressiivset laenude kasvu pole näha, oleks pangal raske rahale suuremat tootlust tagada kui aktsionärid seda ise suudaksid, märgib Mauritzon.

Pankade dividendipotentsiaali hindamiseks rehkendab Mauritzon sisse nii Basel III reeglid kui ka uued nõuded pensionikohustuse kajastamiseks, ettevõtte tulumaksu alanemise Rootsis ja pankade ülemineku uutele riskimudelitele.

Kõiki neid tegureid arvesse võttes jõuab DI järeldusele, et suurpankadest on kõik peale Nordea ülekapitaliseeritud.

Kokku võiksid Swedbank, Handelsbanken ja SEB oma aktsionäridele välja maksta kuni 36 miljardit Rootsi krooni (Swedbank ja Handelsbanken mõlemad 13 miljardit krooni ja SEB 10 miljardit), ilma et esimese taseme omavahendite tase langeks alla 12%.

Hetkel kuum