Rainer Saad • 6. juuni 2013 • 2 min
Jaga lugu:

LHV langetas Tallinki aktsia hinnasihti

LHV teatab oma värskes analüüsis, et Tallinki 118,5 miljoni euro suurune võlakirjaemissioon toob ettevõttele suuremaid kulusid ning seetõttu langetatakse aktsia hinnasihti 5 protsenti. 

Tallink ei plaani osta varasid, vaid restruktureerida oma olemasolevat võlga. Tehingu eesmärgiks olid finantseerimisvajadused. Võlakirjaemissioon järgnes võla refinantseerimisele, mis toimus 2012. aasta detsembris, kui ettevõte vähendas aastateks 2013-2016 oma võla tagasimakseid.

„Esmaspäeval toimunud võlakirjaemissioon tõi mitu muudatust meie prognoosidesse. Esiteks tõuseb võlakirjade tootlustest (6,8%) finantskulud, mis on kõrgem kui eelmised võla finantseerimistasemed,“ ütles LHV.

Tallinki finantsjuht Janek Stalmeister on Äripäevale öelnud, et laen eurodes on madalam ning tänaseid turuhindasid vaadates saaks olemasoleva laenu (3 kuu Nibor + 5% ehk 6,79%) intressiga vahetada eurodeks umbes Euribor + 5,1% tasemel (kokku 5,3%).

„Tallinki tegelik intressimäär esimeses kvartalis oli 3,8%, kuid koos 118,5 miljoni väärtuses võlakirjadega tõuseb koos eelneva võlaga tegelik intressimäär 4 protsendini. Võlakirjad jõustuvad 2013. aasta keskpaigas ning meie prognoosime, et intressikulud saavad olema 1,7 miljonit eurot kõrgemad kui varem ning 2014. aastal on see mõju 3 miljonit,“ kommenteeris LHV. 

Tallinki dividendi maksmise võime on oluliselt mõjutatud piirangust, mis keelab rohkem kui 50% kasumist dividendideks maksta (sinna alla kuuluvad ka aktsiate tagasiost jms). 33,5 miljoni euro suurune dividendimakse moodustas 59,5% 2012. aasta kasumist. Kui ettevõte soovib sel aastal sama dividenditaset säilitada, peab aastakasum olema 67 miljonit eurot. „Kuigi me oleme juba prognoosinud 20,1 protsendilist maksueelse kasumi paranemist, siis me usume, et dividendide tulumaksu kulu muudab puhaskasumi 2012. aasta taseme lähedale,“ kommenteeris LHV.

LHV hindab Tallinki aktsia õiglaseks väärtuseks nüüd 0,95-1,05 eurot, endise 1,00-1,10 euro asemel. Soovitus on neutraalne.

Tallinki aktsia on 0,72% miinuses ning kaupleb 0,961 eurol.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt