Ave Lepik • 1. august 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Autorite ühing: Õllesummeri trikitamine mõjutab sadu Eesti autoreid

Eesti Autorite Ühingu tegevdirektor Kalev Rattus tuletab Õllesummeri korraldajatele meelde, et ürituselt ootavad tasu paljud Eesti ja välismaa autorid.

Seoses Õllesummeri korraldajate meedias levitatud vastakate avaldustega, mille kohaselt soovib Õllesummer avalikult esitatud lugude autoritele tasu mitte maksta või siis lubab seda teha kunagi hiljem, tuletab Eesti Autorite Ühingu tegevjuht Kalev Rattus meelde, et sellises võtmes kontserdikorraldajate poolne „trikitamine“ ei ole ei seaduslik ega ka kooskõlas heade tavadega, sest Õllesummerilt ootavad tasu paljud Eesti ja välismaa autorid, vahendas EAÜ pressiteade.

„Tahaksime oma pikaajalisele heale koostööpartnerile Marje Hansarile meelde tuletada, et Eesti Autorite Ühing kogub raha vaid autorite volitusel ja nende heaks. Õllesummer kui üks Eesti suurimaid ja läbi aegade tulusamaid suurüritusi, on märkimisväärseks sissetuleku allikaks hinnanguliselt enam kui sajale Eesti ja välismaa autorile, kelle loomingut seal esitati,“ märkis Rattus. „Täpseid numbreid ma muidugi ei tea, sest Õllesummer pole meile vastavaid aruandeid esitanud. Hinnang on antud eelmiste aastate kogemuse ja tänavu meedias kajastatud info põhjal.“

Kalev Rattuse sõnul on tal Marje Hansariga olnud alati hea ja konstruktiivne läbisaamine, samuti on Õllesummer varem alati autoritele nende osa oma piletimüügiga teenitud tulust maksnud. „Ma ei hakka oletama, kas tänavune Õllesummer jäi tulude osas loodetust tagasihoidlikumaks ja seetõttu hakati otsima kokkuhoiu kohti ja jõuti välja autoriteni, või oli EAÜ poolt toetatud Rock Summer Õllesummeri korraldajatel pinnuks silmas, kuid päris kindlasti ei saa Marje Hansari väljaütlemisi meedias pidada piisavalt läbimõelduks.“

Rattus lisas, et Eesti Autorite Ühing toetab igal aastal sadade tuhandete eurodega erinevaid kontserdikorraldajaid, ansambleid jm tegevusi, millel nähakse suuremat kultuurilist perspektiivi ja mille puhul eeldatav tulu ei kata kulusid. Tema sõnul on edukaimaks pikaajaliselt toetatud suurürituseks, mille piletituludest Eesti autorid raha ei küsi, näiteks Tallinn Music Week. Edukaimaks EAÜ toel eksporti alustanud ansambliks on aga Ewert And The Two Dragons. 

Rattus märkis, et kohtuteest Õllesummeriga on praegu veel vara rääkida, sest tegu on mõistlike ja arusaajate inimestega, kellega loodetakse kokkuleppele jõuda ikka normaalselt.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt