Indrek Kald • 14. august 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Elektrilevi investeeris poole aastaga 41 miljonit

Jaotusvõrguettevõtja Elektrilevi on tänavu poole aastaga elektrivõrgu arendamisse investeerinud 40,63 miljonit eurot, mis on ligi kuue protsendi võrra enam kui mullu samal ajal.

Investeeringud jagunesid võrgu töökindluse parandamise, ohutuse tagamise, liitumiste väljaehitamise ja kaugloetavate arvestite paigaldamise vahel.Kuue kuuga ehitas ja uuendas Elektrilevi 217 alajaama ning 580 kilomeetri ulatuses elektriliine. Uutest liinidest pisut enam kui poole moodustab maakaabel ning ülejäänu õhukaabel, mis võimaldab kuluefektiivselt võrku ilmastikukindlamaks muuta.

"56% meie võrgus toimunud riketest on põhjustatud ilmastikust ja looduskeskkonnast. Seetõttu paigaldame võrgu uuendamisel kaasaegseid ja ilmastikust vähesõltuvaid alajaamu ja elektrikaableid ning toome liine metsadest välja," ütles Elektrilevi juht Tarmo Mere.

Ta lisas, et täna on täielikult ilmastikukindla võrgu "levialas" 57% Elektrilevi klientidest, kuid võrgu mahust veel vähem kui pool. "Aasta-aastalt suureneb ilmastikukindla võrgu osakaal, mis aitab meil vähendada rikkeid," märkis Mere.

Esimesel poolaastal toimus Elektrilevi võrgus 8435 riket, mida on ligi veerandi võrra vähem kui möödunud aastal. Rikke tõttu vooluta olemise aega iga majapidamise kohta keskmiselt oli kuue kuuga 55 minutit (aasta varasem 73 minutit) ja elektrikatkestus kõrvaldati keskmiselt 71 minutiga (aasta varasem 104 minutit).

"Need on näitajad, mida klientidele üha parema võrguteenuse pakkumiseks pidevalt jälgime. Tänavustel ilusatel numbritel on märkimisväärne roll ka leebetel ilmaoludel. Kui äikesekahjusid on olnud mullusest märgatavalt rohkem, siis samal ajal tormituuled pole meid praktiliselt tabanud," selgitas Mere.

Elektrilevi uuendas võrku igas maakonnas, enim tehti kuue kuuga töid Harju, Võru, Lääne-Viru, Tartu, Põlva ja Valga maakondades. Suurimateks esimesel poolaastal lõppenud võrgu töökindlustöödeks olid Aseri ja Pääsküla alajaamade uuendamine, võrgu uuendamine Kolga-Jaani ja Viiratsi vallas Viljandimaal, Värska vallas Põlvamaal ja Moku külas Jõgevamaal.

Elektrilevi on Eesti suurim jaotusvõrguettevõtja, mis haldab ligi 61 000 km elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. Mullu investeeris Elektrilevi võrku sada miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 112 miljonit.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt