Arendajad kasutavad Tallinnas skeemi, kus ehitavad mitteeluruumi seadust rikkudes kiiresti ümber "korteriteks".
Loe edasi altpoolt pärast videot sündmuskohalt.
Tallinnas mitmel pool kinnisvara arendavate Maksim Sorokini ja Dmitri Perepelitsõni äri on lihtne - nad ostavad soodsa hinnaga heas asukohas mitteeluruumid, ehitavad need võimalikult kiiresti ja väikeste kuludega ümber ning müüvad korterite pähe maha. "Korterite pähe" tähendab seda, et juriidiliselt on tegemist siiski mitteeluruumi mõtteliste osadega, mille kasutamine elupinnana on ebaseaduslik. "Korterite" müügikuulutustes muidugi sellest asjaolust juttu pole.
Seaduserikkumine algab aga juba "korterite" ehitamisel. Ehitusseadus nõuab ehitise tehnosüsteemi või selle osa muutmiseks kohaliku omavalitsuse kirjalikku nõusolekut. See tähendab, et kui arendaja kavatseb muuta maja olemasolevat tehnosüsteemi nagu ventilatsiooni-, vee- ja kanalisatsiooni- või elektrisüsteem, peab ta enne ehitustöid hankima kohalikust omavalitsusest projekteerimistingimused, seejärel kirjaliku nõusoleku ehitusprojektile ja lõpetuseks kasutusloa. Sorokini ja Perepelitsõni tegevus käib aga vastupidi - kõigepealt ehitatakse ning alles seejärel tegeletakse ehitatu seadustamisega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Viimati kasutasid Sorokin ja Perepelitsõn oma skeemi Tallinna kesklinnas Kunderi 24 kortermajas, kuhu rajati endisele kaupluse pinnale 16 "korterit", igaühes sansõlm, elekter, ventilatsioon. Juba lõpetatud töödeks pole aga saadud linnavalitsuse ega ühistu luba. Linnavalitsus on Sorokini ja Perepelitsõni ettevõttele VPM Property teinud ettekirjutuse.
Pikemalt neljapäevases Äripäevas!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!