Eesti annab taifuunist laastatud Filipiinidele 150 000 eurot humanitaarabi ja saadab appi kaks päästemeeskonna eksperti.
Täna saadab välisministeerium Filipiinidele kannatanuid abistama kaks päästemeeskonna eksperti ning humanitaarabitöötajate baaslaagri ülesehitamise varustust ja tehnikat. Eesti eksperdid aitavad humanitaarabilaagrit üles ehitada.
Samuti eraldab Eesti Filipiinidele katastroofipiirkonnas olevate laste aitamiseks 150 000 eurot, sellest 100 000 eurot ÜRO Lastefondi (UNICEF) kaudu ja 50 000 eurot Punase Risti kaudu.
Välisminister Urmas Paeti sõnul on Filipiine tabanud selle sajandi üks suuremaid taifuune põhjustanud väga suurtes mõõtmetes katastroofi. "Praegu peab rahvusvaheline kogukond keskenduma katastroofipiirkonnas olevatele inimestele abi andmisele ja eluks vajaliku tagamisele. Tuhandete inimeste kodud on hävinenud, teed on läbimatud ning inimestel on puudus toidust ja puhtast veest ning peavarjust," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Kannatanute abivajadused selguvad täpsemalt järgmiste päevadega ning oleme ka edaspidi valmis tuge pakkuma," lisas Paet pressiteates.
Eesti päästemeeskond sõidab Filipiinidele rahvusvahelise humanitaarabi partnerluse võrgustiku kaudu koos Rootsi, Norra, Soome, Taani ja Luksemburgi päästjatega.
Möödunud nädala reede varahommikul tabas Filipiinide Samari saart ja seejärel üle paari miljoni elanikuga Leyte saart üks kõigi aegade tugevaim taifuun. Võimude hinnangul mõjutas taifuun ligikaudu 4,3 miljoni inimese elu 36 provintsis. Enim said kannatada Leyte pealinn Tacloban ja sellest kümne kilomeetri kaugusel samuti rannikul asuv Palo. Praegune arvatav taifuuniohvrite arv 10 000 kasvab kardetavasti hüppeliselt ning tormist laastatud riik vajab kiiresti hädaabi.
Rahvusvahelise humanitaarabi partnerluse võrgustiku liig on Eesti alates 2006. aastast. Tegemist on siduvate lepinguteta mitteametliku organisatsiooniga, mille põhieesmärk on teostada ühiselt humanitaarabi andmist – seda peamiselt ÜRO ja selle allorganisatsioonide humanitaarabi missioonide toetamise kaudu. Liikmete hulka kuuluvad lisaks ka Soome, Rootsi, Norra, Taani, Suurbritannia ja Saksamaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!