Kaisa Gabral • 6. veebruar 2013
Jaga lugu:

Peeter Kütt: investorid panustagu keskuste tugevdamisele

Ärikinnisvaraturg on muutunud aktiivsemaks, kuid uute keskuste rajamise asemel võiksid kaupmehed ja investorid keskenduda olemasolevate tugevdamisele, märkis NG Investeeringute kinnisvara investeeringute juht Peeter Kütt.

Eesti üks suuremad ärikinnisvarainvestoreid Citycon märkis oma 2012. aasta aruandes, et kaubanduspidade osas aktiivseks muutunud turg  on viinud Eesti jaekaubanduspindade renditootluse alla 8% aastas. Investorite huvi kaubanduspindade vastu on Tallinnas kasvanud ja see viib hinnad üles.

"Turg on tõesti muutunud aktiiivsemaks, olen nõus Citiconi seisukohaga. Uute keskuste rajamisel tuleb aga arvestada, et äririskid on täna suuremad nii arendajatele kui kaupmeestele. Prognoositud kaubanduspindade juurdekasv toob kaasa klientide arvu jaotamise rohkema arvu kaupluste vahel," rääkis Kütt.

Uutel keskustel on tema sõnul keeruline pakkuda olemasolevatega võrreldes väga erinevat valikut. "Seetõttu invostorile tunduks loogilisem, investorid ja kaupmehed võiksid eelistada olemasolevate keskuste tugevdamist läbi laienduste ja kaubavaliku," märkis Kütt ja nõustus, et suurenenud huvi kergitab ilmselgelt ka hindu.

"Investorid peavad arvestama iga objekti puhul sisse ka investeeringuga kaasenevad riskid. See mõjutab samuti investeerimisotsuseid. Riskid on iga objekti puhul erinevad. Kõige olulisem on hea asukoht. Juba toimivad keskused saavad täna omadega hästi hakkama," märkis ta. Kütt rõhutas, et pindade juurde tegemisel tuleb arvestada sellega, et klientide arv on sama.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum