Alyona Stadnik • 13. veebruar 2013 kell 11:32

Rödl & Partner asutas uue advokaadibüroo

Kuna aastavahetusega lõppes Rödl & Partneri koostöö Alvin, Rödl & Partneri advokaadibürooga, asutas ettevõte endale uue advokaadibüroo – Rödl & Partner Advokaadibüroo OÜ, kelle eesmärk on teenida tänavu 200 000 eurot käivet.

Uue büroo omanikuks ja juhiks sai vandeadvokaat Alice Salumets, pikemas perspektiivis on plaan omanikeringi laiendada. Ettevõtte kuulub Rödl & Partneri kaubamärgi alla ja kuulub Rödl & Partneri süsteemi. „Esimene kuu läks ettevalmistamisele ja täna juba toimetame täis hoos,“ märkis Salumets.

Büroos kaks advokaati. Lisaks Salumetsale on tööl ka vandeadvokaat Kaarel Kais. Mõlemad advokaadid töötasid ka Alvin, Rödl & Partneri advokaadibüroos. „See on algusfaas, meil on plaan laieneda. Meie eesmärk on sellel aastal juurde võta neli kuni viis advokaati. Advokaadi valimine ja otsimine on omaette protsess, see ei ole saia ostmine. Vaatame nii noori kui ka kogenumaid advokaate,“ lausus Salumets.

Salumets märkis, et advokaadiäris jagunevad kliendid kaheks: kliendid, kes on seotud advokaadiga, ja kliendid, kes tulevad büroo nime peale. „Advokaadibüroode ühinemisel ja eraldumisel toimub ka klientide liikumine. See on kliendi enda valik, kellega ta soovib jätkata ja kellega mitte,“ selgitas Salumets.

Alvin, Rödl & Partneri advokaadibüroo eraldumisel tulid mõned kliendid advokaatidega kaasa. „Tuleb arvestada sellega, et meil on ka klassikalised Rödli kliendid, kes on nende kliendid üle maailma,“ märkis Salumets.

Salumetsa sõnul on uue büroo eeliseks see, et tegemist on rahvusvahelise bürooga, mis tegutseb 39 riigis. „Rödl & Partneri süsteemi sees on rahvusvahelisi töögruppe. Meil on tihe koostöö ka Rödl & Partneri teiste teenusharudega, mis annab lisaväärtust,“ lausus Salumets.

Selle aasta käibeeesmärk on 200 000 eurot, aga see sõltub kindlasti advokaatide arvust, lisas ta.

Advokaadibüroo Glikman & Partnerid  ühinesid Alvin Rödl ja Partneri Advokaadibürooga eelmise aasta detsembris. Ühinemisel tekkiv Advokaadibüroo Glikman Alvin & Partnerid on Eesti üks suuremaid õigusteenuse osutajaid, milles töötab üle 40 advokaadi ja juristi.

Hetkel kuum