Anu Jõgi • 22. veebruar 2013 kell 10:49

Hansson: euro mõju Eestile on raske välja arvutada

Eesti Panga president Ardo Hansson ütles täna Riias euro kasutuselevõtule ja ettevalmistustele pühendatud konverentsil, et eurole ülemineku majanduslikku mõju Eestile on raske välja arvutada. 

Hanssoni sõnul avaldub eurole ülemineku mõju pika aja jooksul ja lisaks sellele mõjutavad majanduse arengut ka paljud muud faktorid. „Positiivsed suundumused on märgatavad ja peamiselt on need seotud erinevate majanduspoliitiliste reformidega, mille hulka kuulub ka euro kasutuselevõtt,“ ütles Hansson.

Hanssoni sõnul mõjutas euroalaga liitumine Eesti inflatsiooni, kuid nii Eurostati kui ka keskpanga hinnangud näitasid, et mõju hinnatõusule oli ühekordne ja väike. „Alusinflatsioon ja inflatsiooniootused Eestis ei muutunud,“ märkis Hansson.

„Läti sammud eelarvepoliitika tasakaalu viimiseks ja tugevdamiseks, samuti toimetulek kriisiga pälvib euroala riikide seas suurt tunnustust. Läti kogemus on selge tõestus sellest, kuidas lühiajalised pingutused eelarve tasakaalustamiseks ja struktuursete reformide läbiviimiseks tasuvad end pikemas perspektiivis positiivsete mõjude näol ära. Kui Läti täidab vastavad kriteeriumid, võib ta saada järgmiseks euroala riigiks,“ ütles Eesti Panga president.

Hetkel kuum