Koit Brinkmann • 5. aprill 2013 kell 14:18

Keskerakonna juhatus ei tea Savisaare fondist midagi

Keskerakonna juhatusse kuuluvad Ester Tuiksoo ja Mihhail Korb tunnistavad, et pole erakonna esimehe Edgar Savisaare Šveitsis maailmavaate toetamiseks asutatud fondist midagi kuulnud.

„Ei, ma ei tea sellest tõesti midagi,“ sõnas riigikogu liige Tuiksoo. Ka ei tea ta, et sellest oleks kunagi erakonna juhatuses räägitud.

Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Korb tunnistas samuti, et ei ole Šveitsi fondist midagi kuulnud.

Endine keskerakondlane, varem erakonna juhatusse kuulunud Ain Seppik rääkis, et temalegi tuli Šveitsi fond täieliku üllatusena. „Kui oli maailmavaate fond, siis mina kandsin ka kümme aastat seda maailmavaadet ega olnud erakonna juhatuse liikmena fondist üldse kuulnudki,“ imestas ta.

Tänane Äripäev kirjutas Tallinna linnapea Edgar Savisaarega seostatavatest rahalistest tehingutest läbi Šveitsi, Panama ja Briti Neitsisaarte ettevõtete. Nende tehingute uurimisega tegeleb Eestis praegu prokuratuur. Savisaarega seotud Šveitsis asuva nn perekonnafondi pangaarvelt pärineva rahaga maksti mõne aasta eest kinni linnapea isiklik võlg. Uurijate arvates võib Šveitsis asuva fondi pangakonto olla mitte maailmavaate toetamiseks raha kogumisega, nagu Savisaar ise on väitnud, vaid tipppoliitikule meelehea maksmisega. Näiteks on sellesse fondi kandnud raha ettevõtja ja Savisaare sõber Alexander Kofkin.

Hetkel kuum