1. mai 2013
Jaga lugu:

Kastikad vedasid USA automüügi kasvu

USAs lõi aprillis pikap autode müük lõkkele, sest kinnisvaraturu paranedes hakkasid ehitajad ja kaupmehed enda vanu autosid välja vahetama.

Chrysler Groupi teatel kasvas nende Ram mudeli müük aprillis aastaga 49% ja Ford Motori F150 pikapi müük kasvas 24%. General Motorsi sõnul kasvas Chevy Silverado ja GMC Sierra müük 23% võrreldes aasta varasemaga, vahendab The Wall Street Journal.

Praeguste prognooside kohaselt kasvas USA automüük aprillis aastataguselt tasemelt 10%. Täielikud numbrid saabuvad täna päeva peale, kui automüüjad on kõik numbrid jõudnud kokku lüüa.

USA autotootjatele on pikapide hea müük kaua oodatud kaunike. Analüütikute hinnangute põhjal teenivad autofirmad pikapide pealt 8-10 korda kõrgemat marginaali võrreldes sedaanidega.

Ajalooliselt on pikapide müük USAs seotud kinnisvara ehitusega. Kinnisvaraturg on sel aastal teinud olulise paranemise läbi, sest hinnad on tõusnud ja uute majade ehitamine on hoogu kogunud. Fordi sõnul on sel aastal pikapide müük tõusnud 20%, mis on kolm korda kiirem tõus võrreldes järgmise keretüübiga.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum