Ave Lepik • 23. oktoober 2013 kell 7:55

SEB: pered suudavad üle väga pika aja taas säästa

Viimastel aastatel on Balti riikide perede majandusseis paranenud. Seejuures on Eesti peredes kõige rohkem tööga hõivatuid, kuid reaalne sissetulek on kasvanud Lätis kiiremini.

Võrreldes varasemate aastatega suudavad Balti riikide pered taas säästa, vahendasid ERRi raadiouudised SEB majandusanalüüsi.

"Üle väga pika aja ületavad Balti perede varad kõigis kolmes riigis kohustusi. Võrdluseks võib tuua 2008. aasta, kus Lätis ületasid laenud varasid 1,8 ja Eestis 1,6 korda. Nii oli pere majanduslik balanss väga palju laenude poole kaldu," rääkis SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.

"Täna on varasid isegi veidi rohkem kui kohustusi, mis tähendab teoreetiliselt, et kõik pered kokku võiksid isegi oma kohustused korraga tagasi maksta," jätkas ta.

Nii tööhõive kui ka sissetulekud on kõigis kolmes Balti riigis paranenud.

Kui kulutused eluasemele ja toidule tervikuna jäävad nii Balti riikides kui ka Euroopa Liidus keskmiselt 37-40 protsendi vahele sissetulekust, siis toidukulud on siinkandis suuremad. Euroopa pere kulutab toidule keskmiselt 13 protsenti sissetulekust, Balti riikides on see aga 19-20 protsenti.

PIkemalt loe SEB analüüsist ERRi uudisteportaalist.

Hetkel kuum