Indrek Kald • 5. detsember 2013 kell 8:04

Peatoimetaja vahetas lehetöö portaali osaluse vastu

Tänasest ei tööta Haapsalus ilmuva Lääne Elu peatoimetajana enam Tarmo Õuemaa, kes saab kohalikest asjadest kirjutava portaali osanikuks.

"Lähen tööle Läänlase portaali, kus hakkan uudiseid kirjutama ja saan portaali osanikuks," sõnas Õuemaa Lääne Elu teatel. "Hakkas tunduma, et mul kasvab sammal selga," põhjendas Õuemaa lahkumist ning lisas, et juhitöö pole mõnus töö ega talle loomuomane.

Maakonna uudiseid kajastav Läänlane on ühemeheportaalina tegutsenud üle kahe aasta, selle lõi ja seda hoidis tänaseni käigus ERRi Lääne- ja Hiiumaa korrespondent Ivar Soopan.

"Omanikuks olemine tähendab seda, et sa oled iga päev ja iga minut oma töö tulemuse kvaliteedist huvitatud ning teed tööd hingega. Aastate jooksul paljude palgatöölistest ajakirjanikega koos töötades olen näinud nii laiskust kui ka käegalöömist. Lehe omanik minnalaskmist endale lubada ei saa ja seetõttu paraneb ka Läänlase kvaliteet," kinnitas Soopan oma portaalis.

"Tarmoga koos saame muuta Läänlase palju sisukamaks, sest seni olen teinud portaali üksi ja see on olnud ühele inimesele paras pähkel," märkis ta. "Üksi saab ka, aga ERRi korrespondendi töö kõrvalt on see olnud pigem hobi, mis võtab kogu vaba aja, aga soovitud tulemust ei võimalda saada," lisas Soopan.

Õuemaa tulekuga suureneb Läänlases avaldatavate lugude hulk ja paraneb sisu, sest varasemast rohkem saab keskenduda originaaluudistele ja arvamuslugudele, kinnitas Soopan. "Tarmot võib nimetada Läänemaa kõige haritumaks ajakirjanikuks, kes pole mitte ainult rohkete teadmistega teoreetik, vaid ka kogenud praktik," sõnas Soopan.

Tarmo Õuemaa ja Ivar Soopan on töötanud aastaid koos nii Eesti Päevalehes kui ka Lääne Elus.

Lääne Elu suurim omanik on tänavu sügisel ilmunud Rikaste TOPis 102. koha hõivanud Arne Veske, kelle varanduse suuruseks hindas toimetus toona 23,3 miljonit eurot.

Hetkel kuum