Ave Lepik • 17. detsember 2013 kell 12:17

Seli: antidopingu liit lõi uurimiskomisjoni

SA Eesti Antidoping moodustab uurimiskomisjoni, et kontrollida Vitali Bernatski väiteid, mille põhjal ta olevat manustanud Eesti sportlastele dopingut, teatas Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli

Tänasel SA Eesti Antidopingu ja Eesti Olümpiakomitee esindajate nõupidamisel lepiti kokku edasine tegevus seoses Eesti Päevalehes kajastatud juhtumiga. Ajaleht kirjutas, et Bernatski varustas ja manustas aastatel 1995-2007 Eesti kergejõustiklastele dopingut. Tema klientide hulgas oli tiitlivõistlustel osalenud sportlasi ning Bernatski väitel kasutasid tema abi ka suusatajad.

„Täna saime kokku selleks, et rääkida läbi, kuidas edasi minna. Olümpiakomitee roll selle juhtumi juures on toetav, uurimist hakkab juhtima Eesti Antidoping. Järgmise sammuna moodustabki antidopingu nõukogu juhtumi uurimiseks komisjoni,“ ütles Seli.

„Komisjoni esimene ülesanne on hinnata väidete ja tõendite kvaliteeti ning vajadust lisatõendite järele,“ ütles Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port.

Komisjoni kaasatakse õigusteaduse, juurdlusorganite, meditsiini- ning spordieksperte. Komisjoni nimeline koosseis praeguseks veel selge ei ole.

Hetkel kuum