Lehis: pärandvara maksustamist puudutav seadustik vajab kohendamist

Alyona Stadnik 14. veebruar 2014, 19:04

Maksumaksjate Liidu juhi Lasse Lehise sõnul vajaks kohendamist kogu pärandvara maksustamist puudutav seadustik, sest praegu sõltub see tihtipeale lausa juhuslikest asjaoludest.

Riigikohtu hiljutine otsus, et pärandvara müümisel saadud tulu maksustamisel on pärandisaajal õigus arvestada tulust maha pärandaja poolt vara soetamiseks tehtud kulud, muudab oluliselt seni toiminud maksustamispõhimõtteid.

Lehis leiab, et riigikohtu lahend puudutab väärtpabereid isegi rohkem kui kinnisvara, vahendab ERR uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

"Erinevat liiki vara oli erinevalt maksustatud ehk kinnisvara puhul, kui pärijad ise seda said kasutada elukohana mingi aja, siis nad tulumaksu maksma ei pidanud, kuid pärandiks saadud väärtpaberite puhul mingeid maksuvabastusi seaduses ei ole," ütles Lehis.
 
Lehise sõnul vajaks ülevaatamist ka punkt, mis räägib maksuvabastusest oma elukoha müümisel. "On olukordi, kus maksuvabastust inimene ei saa, aga võiks saada Näiteks kui inimene ise ei kasuta elukohana, aga mõned pereliikmed või lähedasd sugulased kasutavad. See säte võiks maksumaksjasõbralikum olla," arvas ta.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. February 2014, 19:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing