Lätil on plaan Vene sanktsioonide puhuks

19. märts 2014, 08:32

Läti valitsus teab, kuidas tegutseda, kui Venemaa rakendab Läti vastu sanktsioone, ütles eile pärast valitsuse istungit peaminister Laimdota Straujuma.

On valminud tegevusplaan juhuks, kui suureneb risk konkreetsetele majandusharudele, lisas Straujuma, kuid ei rääkinud, milliseid majandusharusid see puudutab, et mitte tekitada liigset ažiotaaži, vahendas ERR uudisteagentuuri LETA.

Tema sõnul on konkreetsetest arvudest kahju kohta vara rääkida, sest ei ole teada, kuidas situatsioon areneb.

Juhul, kui Venemaa kehtestab poliitiliste sanktsioonide vastu majanduslikud, peab välisminister Edgars Rinkevicsi sõnul ka EL kaaluma rangemate sanktsioonide võimalust. Diplomaatias on tavaks, et sanktsioonid peavad olema proportsionaalsed, mis tähendaks EL-i ametnike lülitamist Venemaal musta nimekirja.

Läti välisministri sõnul ei ole poliitilised sanktsioonid veel lõpule viidud ning üksnes sel juhul, kui EL ja kõik selle liikmed näevad, et need ei tööta, algab sanktsioonide kolmas faas.

Straujuma tahab organiseerida kõigi Balti riikide peaministrite kohtumise, et koordineerida tegevust seoses olukorraga Ukrainas ja Venemaa sammudega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2014, 11:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing