Ukraina allkirjastas ELiga koostööleppe

1321-aripaev 21. märts 2014, 11:51

ELi ja liikmesriikide juhid allkirjastasid täna Brüsselis Ukraina peaministri Arseni Jatsenjukiga Ukraina ja ELi assotsiatsioonileppe poliitilised peatükid.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul kinnitab lepete allkirjastamine Euroopa Liidu poolset valmisolekut süvendada koostööd ja toetada Ukrainat muutuste läbiviimisel, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ansip meenutas, et assotsiatsioonileppe allakirjastamine oli kunagi ka Eesti jaoks alguseks teel Euroopa Liitu - tehes vajaliku kodutöö ja viies läbi reforme sai lõpuks Eestist Euroopa Liidu liige.

"Tänane leppe allkirjastamine on võimalus ka Ukrainale, edasine on Ukraina enda kätes. Peaminister Jatsenjuk ütles tseremoonial, et see on Ukraina esimene samm Euroopa Liidu liikmelisuse poole. Eesti toetab ukrainlasi sel teel igati," ütles peaminister.

Assotsieerimislepingu oluliseks osaks on Ukraina õiguse ühtlustamine Euroopa Liidu õigustikuga. Samuti on assotsieerimisleping Ukraina reformikava aluseks, et aidata kaasa õigusriigi, demokraatia, inimõiguste ja vaba turumajanduse põhimõtete.

Reformikavaga on seotud ka Euroopa Liidu abi Ukrainale ning assotsieerimisleping võimaldab Ukraina partneritel oma abi paremini suunata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. March 2014, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing