Romet Kreek • 26. märts 2014 kell 9:11

Läti pandimajakett viib 14% tootlusega võlakirjad börsile

Läti suurim pandimajakett Lombards24.lv omanik SIA ExpressCredit viib börsile 4,75 miljardi euroses mahus võlakirju, teatas ettevõte Riia börsile.

Võlakirjaemissiooniga kaasati ettevõtte arendamiseks turult 5 miljonit eurot. Võlakirjade kogu nimiväärtus on 5 miljonit eurot ning intressimäär 14% aastas. Võlakirjade lunastamine käib järkjärgult 5 aasta jooksul.

„Meil on hea meel ExpressCrediti võlakirjade noteerimise üle Balti võlakirjanimekirjas,“ ütles NASDAQ OMX Balti börsiteenuste juht Daiga Auzina-Melalksne. “Näeme Balti võlakirjaturu jätkuvat arengut, mis tugineb ettevõtete huvi kasvul. Ettevõtted avastavad üha enam kapitali kaasamise võimalusi, mida pakub avalik võlakirjaturg.“

“Edukas võlakirjaemissioon on kinnitus sellest, et me töötame läbipaistvalt ja avatult, juhindudes hea ühingujuhtimise standarditest,” ütles SIA ExpressCredit juhatuse esimees Agris Evertovskis.

2009. aastal asutatud SIA ExpressCredit opereerib Läti suurimat pandimajade ketti, mis koosneb 95 kontorist 38 linnas. Ettevõte annab laenu nii vallas- kui kinnispandi tagatisel, sõiduvahendite tagatisel kui ka ilma tagatiseta. Ettevõttel on keskmiselt 277 töötajat. 2013. a auditeerimata aruande kohaselt oli ExpressCrediti käive 13,67 miljonit eurot ja kasum 0,37 miljonit eurot, samas maksti maksudeks 1,99 miljonit eurot. ExpressCredit’i omanikud on SIA Express Holdings (51%), SIA Ebility (24,5%) ja SIA AE Consulting (24,5%).

Hetkel kuum