Palts: Brüsselis oleks Savisaarest vähem kahju

Harry Tuul 17. aprill 2014, 18:12

Ettevõtjast endise Tallinna linnapea Tõnis Paltsi sõnul võiks tema järeltulija meeri ametis Edgar Savisaar minna Brüsselisse europarlamenti, kus temast oleks vähem kahju.

"Tohmaklust ei ole võimalik kommenteerida," ütles IRLi poliitik Paltsi Savisaare plaani kohta luua munitsipaalpank. "Tsiteerides Juhan Partsi: oehh! Tallinn, mis erinevate arvestuste järgi moodustab Eesti majandusest 60%, omab kogu meie heaolule määravat tähtsust. Igasugune Tallinnas tehtav totrus mõjub otseselt kogu Eesti majandust pärssivalt," rääkis ta.

Paltsu sõnul tuleks rumaluste asemel tegelda asjadega, mis tõstavad Tallinna erasektori ja ka valitsussektori efektiivsust. "Majandusele mõjuvad kriitiliselt näiteks lasteaiakohad. Neid peab olema piisavalt ja nad peavad olema tööl käivate inimeste jaoks logistiliselt õiges kohas. Teed tuleks teha ideaalselt korda. Esmapilgul justkui pisiasjad, aga nende mõju on raske ülehinnata ühiskonna konkurentsivõime kontekstis," selgitas ta.

"Kahju, et tropp Brüsselisse ei lähe. Seal tema kahjulik mõju lahustuks," lõpetas riigikogu liige Tõnis Palts kommentaari.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar rääkis Kuku raadio saates Linnatund, et plaanitav munitsipaalpank on suunatud välispankade ülemvõimu murdmiseks ning riigi ja elanike hüvanguks. Savisaare sõnul on munitsipaalpanga loomisel kaks eesmärki. Esiteks liiguvad välispankade kasumid valdavalt Eestist välja ning eesmärk on, et raha jääks siia.

Teiseks pangateenuste hinnad. "Arvame, et tähtis on pakkuda pangateenuseid võimalikult madalate teenustasude eest. Ühistupanku eristab see, et nad tegutsevad mittetulunduslikel ja kasumit mittetaotlevatel eesmärkidel," selgitas Savisaar. Juba täna on munitsipaalpanga loomise eelnõu Tallinna volikogu istungil ning Savisaar loodab, et see võetakse ka vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. April 2014, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing