Rainer Saad • 28. aprill 2014 kell 10:08

Vene häkkerid võivad rünnata USA panku

USA ametnikud ja julgeolekuspetsialistid hoiatasid, et Vene häkkerid võivad vastuseks uutele sanktsioonidele rünnata riigi pankade ja ettevõtete arvutivõrke, kirjutas Bloomberg.

Küberkaitse spetsialistide sõnul on Vene häkkerid ühed parimad maailmas, kes suudavad arvutivõrkudesse infiltreeruda. Finantsteenuste ümarlaua juhi Paul Smoceri sõnul jälgitakse kõiki märke võimalikest rünnakutest. „Küberrünnak on suur probleem. Nagu iga konflikti puhul, siis võimalus on olemas,” lisas ta.

Tuumaprogrammi tõttu kehtestas USA sanktsioonid Iraanile ning see põhjustas 2012 ja 2013 Iraani häkkerite rünnakud USA pankade vastu. Ekspertidel kulus mitu kuud, et jõuda jälile, kes on rünnakute taga. „Me oleme rünnakuteks valmis,” ütles Smocer.

Pronkssõduri teisaldamise tõttu korraldasid Vene häkkerid 2007. aastal küberrünnakuid ka Eesti vastu. Nende rünnakute suurus oli 100 megabaiti sekundis. California küberkaitsefirma AlienVault LLC juhi Jaime Blasco sõnul on see väike võrreldes sellega, millised võimalused tänapäeval on.

 

Hetkel kuum