RSA kogus nelja kuuga 10 mln kindlustuspreemiaid

Indrek Kald 16. mai 2014, 10:11

RSA Kindlustus kogus tänavu nelja kuuga kindlustuspreemiaid 10,4 miljonit eurot ja maksis klientidele 7,3 miljonit kahjuhüvitisi.

Aprillis vähenesid kahjud aastaarvestuses 36 protsendi võrra, 1,4 miljoni euroni, käive kasvas aga 13 protsenti, 2,8 miljoni euroni.

"Aprillikuu tõi kahjujuhtumite osas oluliselt vähem sekeldusi kui tavaliselt. Liiklus- ja kaskokahjusid oli soodsa ilma tõttu koguni kolmandik vähem kui läinud aasta samal kuul. Ka kodukindlustuse kahjud vähenesid aprillis 2% võrra vaatamata sellele, et RSA turuosa selles segmendis on tõusnud aastaga 13%," ütles RSA kahjukäsitluse juht Eero Link.

Link lisas pressiteates, et kuigi kindlustushüvitis aitab juhtunu tagajärgi leevendada, on parim lahendus see, kui suudetakse kahju ära hoida.

Ettevõtte käibekasv aprillis tulenes peamiselt liiklus- ja kaskokindlustuse ning  kodukindlustuse müügist.

RSA tegutseb Eestis Codan Forsikring A/S Eesti filiaalina, kasutades RSA kaubamärki. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi. RSA on Baltimaades turuliider, tegutsedes Lätis Balta ja Leedus Lietuvos Draudimase nime all.

RSA teeb varakindlustustoodete pakkumisel koostööd SEBga. Mullu oli RSA Kindlustuse müügikäive kokku 30,9 miljonit eurot ning kahjuhüvitisi maksis ettevõte aastaga 18,4 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing