Puhkepäev. Kummituslikud lood

13. juuni 2014, 00:00

Briti rokkbändi Coldplay mais ilmunud albumil “Ghost Stories” kõlavad nimele kohaselt loojate minevikust pärit kummituslikud seigad ja mõtted.

Põhjust kaugelt otsima ei pea. Kergelt depressiivse ja nukra alatooniga kogumik ilmus kaks kuud pärast Coldplay solisti Chris Martini pikaaegse suhte karile jooksmist. Nii on ka sellel kõlavad üheksa lugu kõike muud kui rõõmsad.

Mees, kes aastate eest loos “Viva la Vida” laulis enesekindlalt kunagisest maailma valitsemisest või palas “Fix You” teiste parandamisest, laulab nüüd plaadil kõlavas palas “True Love” “Tell me you love me. If you don’t then lie” ehk “Ütle mulle, et sa armastad mind. Ja kui ei armasta, siis valeta” ning vajab ise parandamist.

Seega tavapärast rokilikku Coldplayd sellelt albumilt ei leia. Pigem südamevalus ja üksiku Coldplay, kes mõtiskleb juhtunu üle ning peab leppima uue reaalsuse ja tulevikuväljavaatega. Lood on justkui katseks minevikukummitustest lahti saada, et kuidagi edasi minna.

Tegu on plaadiga, mis teeb kõigile nukratele pai ja pakub samastumisvõimalust. Teistele pakub hetke muusika nautimiseks ja sõnumi üle mõtisklemiseks. Eriti pala “Magic”. Peaks ütlema, et täiesti kummituslik heliteos.

 

Hinnang

 • Coldplay “Ghost Stories”

Hinnang: 8

Kuula tasuta: www.youtube.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  12. June 2014, 19:35
  Otsi:

  Ava täpsem otsing