Ukrainas vabastati neli OSCE vaatlejat

1321-aripaev 27. juuni 2014, 11:07

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) kinnitas teateid Vene-meelsete separatistide poolt kuu aega tagasi röövitud nelja OSCE vaatleja, sh ühe eestlase vabastamisest Ida-Ukrainas.

Nn Donetski rahvavabariigi liider Aleksandr Borodai ütles, et vaatlejad vabastati mingeid eelnevaid tingimusi esitamata, vahendasid ERRi uudised rahvusvahelisi meediakanaleid.

"Vabastatud on neli inimest: taanlane, türklane, šveitslane ja eestlane," ütles Borodai.

Välisminister Urmas Paet ütles, et Eesti kodanikust vaatleja on veel Ida-Ukrainas, kuid koostöös OSCE-ga korraldatakse praegu tema võimalikult kiiret kojujõudmist.

"Praeguse seisuga nad on jätkuvalt seal Ida-Ukraina piirkonnas. Lähiaegadel korraldatakse nende liikumine nii, et nad saaksid sealt piirkonnast välja ja seejärel ka Ukrainast välja. Seda ka OSCE missioon praegu seal korraldab. See väljaliikumine nendel neljal vabastatul toimub koos ja võtab mõnevõrra aega," ütles Paet ERRi raadiouudistele.

Postimehe andmetel on Eesti kodanikust vaatleja kaks aastat tagasi Brüsselis NATO peakontoris Eesti kaitseväe esindajana töötanud Tõnis Asson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2014, 11:14
Otsi:

Ava täpsem otsing